Stomatologia estetyczna

Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę, położenie zębów, ale przede wszystkim pozwala zmienić uśmiech. Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwie oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetycznego wyglądu. Braki zębów, patologiczne starcie zębów stają się przyczyną wyraźnego skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe i bródkowo-wargowe, uwydatnia się broda, zapadają policzki, z czasem dolna szczęka wysuwa się ku przodowi. Szukamy wtedy pomocy u stomatologa. Część opisanych zmian jest nieodwracalna. Warto dlatego słuchać się starej prawdy, która mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Stosowane metody przy upiększaniu uśmiechu są znane na świecie od wielu lat, doniesienia kliniczne potwierdzają ich skuteczność i bezpieczeństwo. Musimy jednak pamiętać, że zęby są częścią naszego organizmu. Jest to biologiczne podłoże, dla którego najważniejszym jest, aby było zdrowe. Stąd możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta po wnikliwej analizie. Ustalamy również jakie są życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.

W ramach usługi stomatologia estetyczna oferujemy  zabiegi wybielania zębów, usuwanie kamienia nazębnego, korekcję kształtu i położenia zębów.

WSKAZANIA
Stomatologia estetyczna pomaga wygrać z takimi "problemami uśmiechu" jak:

  • nierówne zęby,

  • zrotowane, wychylone, stłoczone,

  • ciemne,

  • o nieładnym kształcie,

  • rozsunięte zęby.


By nasi pacjenci cieszyli się idealnym uśmiechem najczęściej stosujemy:

  • wybielanie,

  • wysoko estetyczne odbudowy utraconych tkanek zęba materiałami kompozytowymi,

  • licówki,

  • korony.

 

 

Icon- pierwszy na świecie produkt do infiltracji próchnicy.

Icon oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia.

Icon infiltrant to bardzo płynna żywica, która przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zatrzymując początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania!

Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnianiami kompozytowymi.

Więcej informacji na: www.dmg-dental.com